ייצוב קרקע ושבילים מוקשחים בפוליסויל

חברת הדר מערכות ייצוב ופיתוח נוף בע”מ מציעה פתרונות נופיים המשתלבים בסביבה לבעיות של יציבות כוללת כגון יציבות מדרונות, הקשחת שבילים וכד’.
יציבות הקרקע נפגעת כאשר יש חשש לגלישות קרקעיות. גלישה הינה תהליך של ניתוק פלחי קרקע כתוצאה מתופעות טבעיות ותנועת פלחי הקרקע עד לשיקועם.
ניתן להבחין בין שני סוגים של גלישות:

1 . גלישה שכבתית                                             2. גלישה מעגלית

גלישה שכבתיתגלישה מעגלית

יש חשש לגלישה שכבתית במקרים בהם מביאים קרקע גננית לאתר למטרת חידוש הצמחיה. במקרים אלו כוורת רצועות ייצוב גאוקו 20 מספקת פתרון מצוין לייצוב הקרקע המובאת. כוורת רצועות הקוקוס מותקנת על המדרון במערך אלכסונים או מעוינים ומייצבת כך את הקרקע הגננית. ניתן להתרשם מאופן היישום בפרויקט שביצענו בחדרה. למידע נוסף בנושא כוורת רצועות ייצוב גאוקו 20.

במקרים אחרים נבחר להשתמש ביריעות ארוגות שיותקנו בין שכבות הקרקע ויחזקו אותה. טכנולוגיה זו נקראת שריון קרקע ואנו משווקים בארץ את יריעות השריון של חברת טקסינוב. למידע נוסף על יריעות שריון טקסינוב.

ישנם מצבים בהם נבחר לשריין את הקרקע או לבנות קירות תומכים בעזרת רשתות גאוגריד.

שבילי עפר מוקשחים בפוליסויל הינם שבילים חזקים במראה טבעי המשתלב בסביבה.דוגמה לפרויקט של שבילים אפשר לראות בגן אלנבי בבאר שבע.

פרויקט שבילי עפר סלולים בתערובת סלילה פולימרית פוליסויל בגן אלנבי שבבאר שבע

תהליך היישום החל בהתקנת תבניות עץ בצדי השבילים בגובה המתאים. לאחר מכן הובאה לאתר תערובת הסלילה הפולימרית במערבלים ממפעל הבטון של הנסון בבאר שבע. התערובת פוזרה לתוך התבניות והודקה בעזרת מכבש גלילים ומהדק קרקע רוטט.

לצפייה בפרויקט

גן אלנבי שבבאר שבע